πριν από  3 Μήνες 8 ημέρες

Onlarissa.gr

Με δύο γκολ σε ένα τετράλεπτο, η Τζένοα πήρε τους τρεις βαθμούς στην έδρα της (2-0) απέναντι στην Ουντινέζε, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A. Ο Αργεντινός Ματέο Ρετεγκί άνοιξε το σκορ στο 36' για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας της Γένοβας ο Ιταλός Ματία Μπάνι στο 40ο λεπτό. Η ομάδα του Αλμπέρτο Τζιλαρντίνο μετρά πλέον 33 βαθμούς, ενώ η Ουντινέζε...

Την ανοδική της πορεία συνέχισε η Τζένοα, η οποία μία εβδομάδα μετά την ισοπαλία με τη Νάπολι, πανηγύρισε σημαντική εντός έδρας νίκη, επικρατώντας άνετα με 2-0 της Ουντινέζε για την 26η αγωνιστική της Serie A! Οι "ροσομπλού" δεν χρειάστηκαν τίποτα παραπάνω από ένα... καυτό τετράλεπτο προς τα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, εκεί όπου χτύπησαν δύο φορές με το μαγικό...