πριν από  3 ώρες 51 λεπτά

Tvxs.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Με τα σημερινά (19/09) τελευταία έξι παιχνίδια, ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική της League Phase του νέου Champions League, που σκόρπισε ενθουσιασμό στους φίλους του λαοφιλέστερου αθλήματος στον πλανήτη και με βάση το θέαμα αλλά και τα αποτελέσματα, δείχνει πως η συνέχεια θα είναι ανάλογη. Ads Εκμεταλλευόμενη το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το δέκατο λεπτό, η αποφασιστική Μονακό νίκησε στο "Λουί Ντε" την Μπαρτσελόνα (2-1), με γκολ του 18χρονου Ζορζ Ιλενικενά και πέτυχε την πρώτη μεγάλη έκπληξη του νέου Champions League. Να σημειωθεί πως η ομάδα της Καταλονίας ήταν αήττητη εδώ και ενάμιση μήνα. Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Λεβερκούζεν επιβλήθηκε με το εμφατικό 4-0 της Φέγενορντ, σκοράροντας όλα της τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ξεκινώντας ιδανικά το φετινό Champions League. Με τους Ακτούρκογλου και Κοκτσού να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο, η Μπενφίκα πέρασε σχετικά δύσκολα από το Βελιγράδι και την έδρα του Ερυθρού...

πριν από  3 ώρες 36 λεπτά

Onsports.gr

Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική της League Phase του Champions League με... πριγκιπικά χαμόγελα. Η Μονακό έκανε τη νίκη της τρίτης μέρας, επικρατώντας στο "Λουί ΙΙ" με 2-1 της Μπαρτσελόνα. Έχοντας για πρωταγωνιστή τον Ιλενικενά, ο οποίος μπήκε στο ματς στο 59' και στο 72' πέτυχε το γκολ που έκρινε τη νίκη. Οι Καταλανοί έπαιζαν με παίκτη λιγότερο απ' το 11' όταν...