πριν από  2 ώρες 15 λεπτά

Metrosport

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αστέρας Τρίπολης και Λεβαδειακός που έμειναν στο 1-1 στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Γιαννιώτας έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Μπάλζι πλάσαρε και η μπάλα κόντραρε στον Αλάγκμπε και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1. Οι Αρκάδες ανέβασαν στροφές και προσπάθησαν με απανωτά γεμίσματα να απειλήσουν, όμως, οι αμυντικοί του Λεβαδειακού απομακρύνουν με σχετική άνεση. Δύο λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR ισοφάρισε με την πρώτη του τελική στον αγώνα. Ο Καλτσάς με κεφαλιά νίκησε τον Γκαραβέλη έπειτα από τη σέντρα του Χουχούμη από αριστερά κάνοντας το 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο έντονο και εξαιρετικά όμορφο καθώς οι δυο ομάδες κυνήγησαν το γκολ αλλά αμφότερες δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στο πλεκτό και μοιράστηκαν...