πριν από  2 ώρες 26 λεπτά

Sport-fm

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Πεντάστερη Τβέντε στην έδρα της Αλμίρε! Η ομάδα που θα φιλοξενήσει ο Ολυμπιακός τον ερχόμενο Δεκέμβριο (12/12) για την 6η αγωνιστική της League Phase του Europa League, πραγματοποίησε επιβλητική εμφάνιση και πανηγύρισε εμφατική εκτός έδρας νίκη με 5-0 κόντρα στην Αλμίρε, για την 6η αγωνιστική της ολλανδικής Eredivisie. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά το ματς, ανοίγοντας το σκορ πριν συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα (9') με γκολ του Στέιν, ο οποίος ήταν εκείνος που έκανε και το 2-0, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (45'+1'). Η κυριαρχία της Τβέντε συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, με τον Λάμερς να σκοράρει για το 3-0 στο 55', ενώ Φαν Βολκσβίνκελ και Σαλάχ-Εντινέ ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο της ομάδας τους, στέλνοντας δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα, μέσα σε διάστημα τριών λεπτών (73', 75'). Έτσι, η Τβέντε πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και τρίτη συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας και...