πριν από  1 ημέρα 10 ώρες

Sport-fm

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα ανάμεσα σε Βουλιαγμένη και Πανιώνιο για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Euro Cup πόλο ανδρών, ο οποίος είχε τεράστια αγωνία μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, οι "κυανέρυθροι" επικράτησαν 10-9 χάρη σε μια τεράστια ανατροπή που έκαναν στο τελευταίο οκτάλεπτο. Η Βουλιαγμένη προηγούταν μέχρι και την τρίτη περίοδο, ενώ η διαφορά στο ημίχρονο είχε φτάσει τα τρια γκολ (6-3). Αυτό το προβάδισμα, ωστόσο, εξανεμίστηκε γρήγορα στην έναρξη του δεύτερου μέρους, όταν ο Πανιώνιος με ένα γρήγορο 2-0 μείωσε τη διαφορά και με σκορ περιόδου 3-1 πλησίασε στο γκολ. Κομβικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα και την μεγάλη ανατροπή έπαιξε η αποβολή του Γούντχεαντ, 7 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, καθώς ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε τον παίκτη παραπάνω και με γρήγορες επιθέσεις κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να πάρει την νίκη. Κουρυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γούνας, ο οποίος πέτυχε 3 τέρματα, εκ των οποίων...