πριν από  2 ώρες 3 λεπτά

Pressaris.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Share Tweet Share Share Email Comments Τρία πέναλτι, τρεις διαφορετικοί εκτελεστές, ισάριθμες αποκρούσεις! Ο Πάουλο Γκασανίγκα ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο "Μοντιλίβι", όπου η Τζιρόνα νίκησε 2-1 την Αθλέτικ Μπιλμπάο, για την 9η αγωνιστική της La Liga. Μάλιστα, η νίκη των Καταλανών ήρθε από την άσπρη βούλα, σημείο από το οποίο ο πολύπειρος Στουάνι ευστόχησε στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ. Ο Αργεντινός τερματοφύλακας είπε το πρώτο "όχι" στο 28΄, σε εκτέλεση του Μπερενγκέρ. Στο 56΄, κι ενώ το σκορ είχε διαμορφωθεί σε 1-1, οι Βάσκοι κέρδισαν νέο πέναλτι, που αυτή τη φορά ανέλαβε ο Ινιάκι Γουίλιαμς. Ο Γκασανίγκα απέκρουσε, όμως ο VAR έδωσε επανάληψη, καθώς ο γκολκίπερ της Τζιρόνα δεν πατούσε τη γραμμή τέρματος την ώρα του σουτ. Μετά από δύο λεπτά (58΄), απέναντί του βρέθηκε ο Αντερ Ερέρα, ούτε αυτός όμως μπόρεσε να τον νικήσει. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, η Τζιρόνα κέρδισε πέναλτι μέσω VAR...