πριν από  3 ώρες 18 λεπτά

Sport-fm

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Έχοντας - ξανά - πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του, ο Ολυμπιακός κινδύνεψε να χάσει ένα δικό του ματς από τη Ζάλγκιρις, ωστόσο, στο τέλος επιβίωσε και κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 74-68. Μετά το τέλος του αγώνα, ο MVP, αλλά και κομβικός στο φινάλε της αναμέτρησης με 6 πόντους, Σάσα Βεζένκοφ, στάθηκε στην κακή εμφάνιση των "ερυθρόλευκων", αναφέροντας μεταξύ άλλων πως άπαντες θα πρέπει να δουλέψουν σκληρά ώστε οι Πειραιώτες να παίξουν το μπάσκετ που μπορούν με βάση το ταλέντο και την ποιότητα που διαθέτουν. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σάσα Βεζένκοφ: "Παίξαμε καλά στην πρώτη περίοδο, μοιράζαμε την μπάλα. Ξέραμε ότι η Ζάλγκιρις είναι μια ανταγωνιστική ομάδα. Κέρδισε την Μπαρτσελόνα την περασμένη εβδομάδα. Τους επιτρέψαμε να πάρουν πολλά επιθετικά ριμπάουντ, είχαν νομίζω 9 στο ημίχρονο. Δεν παίξαμε καλά επιθετικά στο υπόλοιπο ματς. Ήταν ένα κακό παιχνίδι. Κρατάμε το αποτέλεσμα. Στα χαρτιά έχουμε προοπτική ως ομάδα, αλλά δεν βοηθάει...