πριν από  2 ώρες 54 λεπτά

Sdna.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Η Μονακό αντιμετώπισε τη Λα Ροσέλ για το πρωτάθλημα και δε συνάντησε αντίσταση, παίρνοντας μία εύκολη νίκη με 82-62. Η Μονακό αναμετρήθηκε με τη Λα Ροσέλ και πήρε μία εύκολη νίκη, με τη διαφορά να φτάνει τους 20 πόντους (82-62). Από την πρώτη περίοδο η Μονακό έλεγξε τον αγώνα (20-11) ενώ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια μπροστά με 42-25. Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και μείωσαν σε 57-48 αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα με 82-62. Κορυφαίος για τη Μονακό ήταν ο Μαμ Τζαϊτέ με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Γιώργος Παπαγιάννης είχε 7 πόντους και 8 ριμπάουντ. Για τη Λα Ροσέλ ξεχώρισε ο Σάμουελ Σεσόμς με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Τα δεκάλεπτα: 20-11, 42-25, 57-48, 82-62 Τα στατιστικά του αγώνα.