πριν από  2 ώρες 14 λεπτά

Sdna.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Η Μπάγερν Μονάχου δεν τα κατάφερε απέναντι στη Λούντβιγκσμπουργκ και τελικά γνώρισε την ήττα με 78-70. Η Μπάγερν Μονάχου αναμετρήθηκε με τη Λούντβιγκσμπουργκ για το πρωτάθλημα. Η ομάδα του Χέρμπερτ ήταν πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και τελικά γνώρισε την ήττα με 78-70. Για τη Λούντβιγκσμπουργκ ξεχώρισε ο Τζέικομπ με 13 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο σε 14:54, ενώ για την Μπάγερν κορυφαίος ήταν ο Γκιφάι με 16 πόντους και 4 ριμοάουντ σε 22:39. Η Λούντβιγκσμπουργκ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια και έφτασε δίκαια στη νίκη. Οι γηπεδούχοι έκλεισαν την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 25-16, ενώ η εικόνα του ματς δεν άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο (42-35). Στην επανάληψη, η Μπάγερν βελτίωσε την απόδοσή της και μπήκε στην τέταρτη περίοδο πίσω με 5 πόντους (59-54). Ωστόσο, εκεί η Λούντβιγκσμπουργκ δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να περάσουν μπροστά και τελικά επικράτησε με 78-70. Τα δεκάλεπτα: 25-16, 42-35, 59-54...