πριν από  2 ώρες 33 λεπτά

Voria.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Στην αδυναμία λήψης σωστών αποφάσεων σε άμυνα και επίθεση κατά το δεύτερο ημίχρονο απέδωσε ο Γιάννης Καστρίτης την ήττα του Άρη από την ΑΕΚ στην πρεμιέρα της Basket League. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε μετά το παιχνίδι ο κόουτς του "Αυτοκράτορα": "Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ γιατί όταν κρινόταν το παιχνίδι στο τέλος ήταν καλύτερη. Στο δεύτερο ημίχρονο εμείς φανήκαμε ίσως κουρασμένοι, αλλά αμυντικά κι επιθετικά δεν πήραμε τις αποφάσεις που έπρεπε. Αν κι αμυντικά το ματς είχε πάει όπως θέλαμε στο πρώτο ημίχρονο, δεν παίξαμε έξυπνα στη συνέχεια. Η ΑΕΚ πήγαινε στους 5-7 πόντους, ήμασταν κοντά, αλλά η σωστή απόφαση έλειπε. Με την εμπειρία της η ΑΕΚ διάβασε καταστάσεις, πήρε το μομέντουμ και κράτησε το προβάδισμα ως το τέλος. Πρέπει να έχουμε κοντή μνήμη, νιώθουμε βάρος στις πλάτες μας παιχνίδι με παιχνίδι. Και αυτό δεν μας αφήνει να διαχειριστούμε την επόμενη αναμέτρηση. Τα παιδιά δουλεύουν πολύ, τους στηρίζουμε, ο κόσμος ήταν εδώ ξανά και τον...

πριν από  3 ώρες 8 λεπτά

Sport-fm

Ο Γιάννης Καστρίτης τόνισε πως οι παίκτες του Άρη δεν πήραν τις σωστές αποφάσεις σε άμυνα κι επίθεση στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου κόντρα στην ΑΕΚ, ενώ αντίθετα στο πρώτο μέρος έπαιξαν καλά αμυντικά, τόνισε πως "βαραίνουν" οι ώμοι από ματς σε ματς, πιστεύει πως δουλεύουν σωστά κι ότι τους στηρίζει ο κόσμος, στάθηκε στα προβλήματα συνοχής κι αυτοπεποίθησης και...