πριν από  4 ώρες 23 λεπτά

Sdna.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Η Αρμάνι Μιλάνο δε δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην Ντιναμό Σάσαρι και τελικά πήρε μία εύκολη νίκη με 100-75. Η Αρμάνι υποδέχθηκε την Ντιναμό Σάσαρι για το πρωτάθλημα και επικράτησε (100-75) χωρίς να συναντήσει αντίσταση. Η Αρμάνι από την πρώτη περίοδο πήρε μία διαφορά 9 πόντων (23-14) ενώ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια στο +26 (57-31). Στην επανάληψη, η Σάσαρι ανέβασε την απόδοσή της (19-23 το σκορ της τρίτης περιόδου) αλλά δεν μπόρεσε να αλλάξει τη ροή του αγώνα. Μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο με το σκορ στο 76-54 και τελικά γνώρισε την ήττα με 100-75. Κορυφαίος για την Αρμάνι ήταν ο ΛεΝτέι με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ενώ για τη Σάσαρι ξεχώρισε ο Φομπς με 24 πόντους και 2 ριμπάουντ. Τα δεκάλεπτα: 23-14, 57-31, 76-54, 100-75 Τα στατιστικά του αγώνα.