πριν από  3 ώρες 24 λεπτά

Sport-fm

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Με μία σπουδαία αλλά και... αγχωτική νίκη ξεκίνησε τη Stoiximan GBL ο ΠΑΟΚ! Η ομάδα του Μάσιμο Κανσελιέρι επικράτησε με σκορ 80-72 του Περιστερίου στο κλειστό "Ανδρέας Παπανδρέου", παρόλο που έκανε τα εύκολα δύσκολα στο φινάλε. To ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι πολύ ανταγωνιστικές στο πρώτο δεκάλεπτο (20-18), όμως από τη δεύτερη περίοδο ο "δικέφαλος του βορρά" άρχισε να βρίσκει απίθανο ρυθμό από τα 6,75μ. και να ξεφεύγει στο σκορ. Η κατάσταση αυτή συνεχίστηκε μέχρι και τα τέλη του τρίτου δεκαλέπτου, όταν ο ΠΑΟΚ έφτασε να προηγείται με +16 (53-69). Και εκεί που το ματς έμοιαζε να έχει γείρει οριστικά υπέρ των φιλοξενούμενων, το Περιστέρι ξεκίνησε μία αντεπίθεση διαρκείας, με αποτέλεσμα να πλησιάσει σε απόσταση βολής (70-73). Παρόλα αυτά, ο ΠΑΟΚ παρέμεινε ψύχραιμος και με πρωταγωνιστή τον Φρανκ Μπάρτλεϊ, που έβαλε μεγάλα καλάθια στο φινάλε, κατάφερε να πάρει τη νίκη, την οποία άξιζε βάσει συνολικής εικόνας. Τα δεκάλεπτα...

πριν από  3 ώρες 23 λεπτά

Metrosport

Ο ΠΑΟΚ κόντρα στα προγνωστικά κατάφερε να φύγει με ένα σπουδαίο διπλό από το Περιστέρι (72-80) για την πρώτη αγωνιστική της Stoiximan Basket League. Ο Δικέφαλος κάνοντας ένα εξαιρετικό δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο και παρά τις...τάσεις αυτοκτονίας στην τελευταία περίοδο πήρε μία σπουδαία νίκη που θα του δώσει μεγαλύτερη ώθηση και ψυχολογία για τη συνέχεια σε Ελλάδα...