πριν από  3 ώρες 21 λεπτά

Sport-fm

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Με τον Κένι Ουίλιαμς να "βομβαρδίζει" στο δεύτερο ημίχρονο, ο Προμηθέας νίκησε 93-84 στο "Δημήτρης Τόφαλος" για τη δεύτερη αγωνιστική της Stoiximan GBL κι έκανε το 2 στα 2", "πιάνοντας" στην κορυφή Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό κι ΑΕΚ κι αφήνοντας την ομάδα των ανατολικών προαστίων στο 0-2. Οι παίκτες του Κώστα Μέξα προηγήθηκαν με +5 στο ημίχρονο, όμως από το τέλος της τρίτης περιόδου και σε όλη την τέταρτη ο Κένι Ουίλιαμς "γύρισε" το ματς για τους Πατρινούς, οι οποίοι άντεξαν και με τις βολές του Ουόκερ έφτασαν στην τελική επικράτηση. Ο Αμερικανός φόργουορντ έφτασε τους 21 πόντους, έχοντας τη συμπαράσταση των Ουόκερ με 16 κι Ιβούντου, Λούντζη με 13 πόντους. Για τους Λαυριώτες, ξεχώρισαν οι Σλέιτερ με 16, Ουάχαμπ με 15, Μουράτος με 14 και Βον με 11 πόντους. Το ματς Η επιθετική πολυφωνία των φιλοξενούμενων έφερε το 4-10 για την ομάδα των ανατολικών προαστίων σε μια κακή περιφερειακή άμυνα του Προμηθέα στην έναρξη της αναμέτρησης. Το τρίποντο...