πριν από  3 ώρες 7 λεπτά

Larissanet.gr

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ

Το παιχνίδι στο Σεραφείδειο είχε γκολ, αποβολές και πολλές συγκινήσεις, με την ΑΕΚ Β' και την Ηλιούπολη να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2. Έσπασαν... καρδιές στο Σεραφείδιο, καθώς είχαμε 4 γκολ, 2 αποβολές και συγκλονιστική εξέλιξη στις καθυστερήσεις του αγώνα που δεν ανέδειξε νικητή. Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαυρία, αλλά στο 36΄ έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μαϊδανού, που άλλαξε τις ισορροπίες του αγώνα. Η ΑΕΚ Β΄ ανέλαβε πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού και αφού προειδοποίησε με το δοκάρι του Ρουκουνάκη στο 58΄, ισοφάρισε με τον Κάτσικα στο 63΄. Στο 75' οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν αφού ο Μανίσα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας και την "Ένωση" με δέκα παίκτες. Και σαν να μην έφτανε αυτό, οι "κιτρινόμαυροι" είδαν τον Αλεξόπουλο στο 90+1' να σκοράρει για το 2-1 της Ηλιούπολης. Οι παίκτες του Νίκου Κούστα όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο...

πριν από  3 ώρες 48 λεπτά

Footballleaguenews.gr

Το πρώτο της βαθμό στη Super League 2 απέσπασε η Ηλιούπολη την Παρασκευή (27/09) στο Σεραφείδειο. Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι με την ΑΕΚ Β νιώθει αδικημένη, αφού στο 90'+1' πήρε κεφάλι στο σκορ (1-2) και δέχτηκε την ισοφάριση στο 90'+6' (2-2). Υπήρξαν, μάλιστα, διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή για τις καθυστερήσεις που κράτησε. Η δεύτερη ομάδα της Ένωσης διεύρυνε το...